Przedszkole nr 139
szukaj 
szukaj w   
Wyszukiwanie zaawansowane
 

Biuletyn Informacji Publicznej

RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP - Przedszkole nr 139 > Menu Podmiotowe > Kompetencje > Kompetencje

Kompetencje

  Drukuj
 

Przedszkole pełni funkcję opiekuńczo-wychowawczą oraz dydaktyczną

 

1)       Praca wychowawczo – dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest na podstawie programu wychowania przedszkolnego oraz innych programów zatwierdzonych przez dyrektora i wpisanych do przedszkolnego zestawu programów;

 

2)       Dyrektor przedszkola powierza oddziały jednemu lub dwóm nauczycielom zależnie od czasu pracy oddziału lub realizowanych zadań.

 

3)       Czas trwania obowiązkowych zajęć wychowawczo-dydaktycznych  oraz zajęć prowadzonych dodatkowo jest dostosowany do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci.

 

4)       Na terenie przedszkola mogą być organizowane dodatkowe zajęcia nieodpłatne. Ich rodzaj ustala dyrektor  na życzenie i w uzgodnieniu z Radą Rodziców po określeniu potrzeb dzieci i oczekiwań rodziców.

 

5)       Przedszkole zapewnia stałą opiekę nad dziećmi na terenie przedszkola oraz podczas wycieczek, spacerów, przestrzegając przepisy bhp i ppoż.

 

6)       Celem nauczycieli jest przygotowanie dzieci do opanowania potrzebnych umiejętności, warunkujących powodzenie w życiu rodzinnym i społecznym.

 
 
Wprowadził BZMW/ext.ZAffek 03-11-2011
Aktualizujący Kreller-Stanisławek Urszula (Przedszkole nr 139) 08-06-2021
Zatwierdzający Kaczmarczyk Edyta (Przedszkole nr 139) 08-06-2021
Publikujący Rysiewska-Dąbkowska Faustyna (GP) (Gabinet Prezydenta (GP)) 08-06-2021
Liczba odwiedzin: 1302